Film režírovaný Michalom „Mikom“ Samirom a Šimonom Šafránkom mapuje Vémolovu cestu od jeho detstva, cez londýnske začiatky, kedy sa venoval najskôr kulturistike a zároveň pracoval ako vyhadzovač v jednom londýnskom klube, až po vrchol kariéry v prestížnej organizácii UFC a jeho súčasnú pozíciu legendy českého MMA.

Karlos
Karlos
Réžia: Michal Samir, Šimon Šafránek
Hrajú: Karlos Vémola, Lela Ceterová

​​„Karlos ma zaujal svojim bohatým príbehom, osudom. Potom ma nadchli Mikove súkromné ​​archívy z Londýna, keď tam Karlos pracoval ‚na dverách'. Verím, že divákov Voyo osloví, že nejde o klasický športový dokument, ale o živelný, takmer fyzický zážitok, hovorí o snímke jeden z režisérov a autorov scenára Šimon Šafránek.

Film prináša komplexný a doposiaľ nevidený portrét jedného z najznámejších českých MMA bojovníkov, Karlosa Vémolu. Divákov zoznámi s jeho detstvom aj dospievaním. Spoznajú jeho rodinu i priateľov a stanú sa svedkami jeho najtvrdších zápasov, najťažších životných momentov, ale aj svadby s partnerkou Lelou Ceterovou. Tiež nahliadnu za múry povestného sídla Vémolandu. Film obsahuje unikátne zábery a fotografie z bojovníkovho súkromného života aj z jeho profesionálnej kariéry. Nechýbajú ani exkluzívne rozhovory s Karlosom Vémolom, jeho trénermi, súpermi a ďalšími kľúčovými osobami, ktoré ovplyvnili jeho život.

​Dokumentárny film je spoločným dielom režisérov a scenáristov Michala Samira a Šimona Šafránka.

Michal „Mike“ Samir je filmový režisér, scenárista a producent. Vyštudoval filmovú réžiu so zameraním na hereckú prípravu na Drama Centre London. Ako režisér aj scenárista je podpísaný pod minisériou Iveta o kariére speváčky Ivety Bartošovej a pod celovečernými hranými snímkami Hany (2014) a Buď Chlap! (2023). V súčasnosti pracuje na časozbernej dokumentárnej sérii Slovan Liberec: späť na vrchol, ktorá bude po dobu dvanástich mesiacov zaznamenávať dianie v prvoligovom klube zo severu Čiech.

Šimon Šafránek je český filmový režisér, scenárista, tvorca videoklipov a publicista. Videoklipy tvoril najmä po roku 2000 pre rôzne české (Tata Bojs, Sunshine, The Prostitutes, Moimir Papalescu & The Nihilists) aj zahraničné hudobné skupiny. Vytvoril okrem iného dokumentárne filmy The Myth (2003) o fanúšikoch Nicka Cavea, Czechtekk Love (2005), Země revivalů (2016) o revivalových kapelách a celovečerný King Skate (2018) o skejťáckej komunite v ČSSR v 70. a 80. rokoch, ktorý získal Českého leva za najlepší dokumentárny film. V roku 2020 vytvoril dokument o kariére Miroslava Žbirku Meky.

 réžia: Michal Samir, Šimon Šafránek // scenár: Michal Samir, Šimon Šafránek // kamera: Martin Douba, Bekim Hoti // hudba: Jiří Burian // učinkujú: Karlos Vémola, Lela Ceterová // produkcia: Matěj Chlupáček, Ondřej Kulhánek, Martina Štrunc // strih: Šimon Hájek // zvuk: Ivo Broum

// strih: Anna Johnson Ryndová // zvuk: Robert Slezák // scénografia: Jan Pjena Novotný // masky: Jana Bílková // kostýmy: Ivan Stekla