Streamovacia služba Voyo, ktorá je súčasťou mediálnej skupiny CME, prekročila jeden milión platiacich predplatiteľov v rámci trhov, na ktorých pôsobí. Tento míľnik prichádza len tri roky po akvizícii skupinou PPF a predstavuje sedemnásobný nárast od roku 2020. Najvýraznejšie pribudli predplatitelia z Českej republiky, Slovenska a Slovinska. Voyo sa tak stáva lídrom medzi lokálnymi poskytovateľmi videoobsahu predplatiteľom (SVOD poskytovateľmi) na väčšine trhov, kde CME pôsobí.

Mediálna skupina CME začala cestu k míľniku jedného milióna predplatiteľov služby Voyo na jeseň roku 2020, kedy sa jej novým vlastníkom stala skupina PPF. V tom čase Voyo využívalo naprieč trhmi, kde CME pôsobí, spolu 135 000 predplatiteľov. Aktuálna komunita milióna predplatiteľov tak predstavuje sedemnásobný nárast počas troch rokov.

V januári 2021 vedenie skupiny CME pripravilo novú stratégiu pre už existujúce Voyo, ktorou reagovalo na prebiehajúcu digitálnu transformáciu mediálneho odvetvia. Súčasťou stratégie boli výrazné investície do technologického riešenia, marketingu a distribučných kanálov. Podstatná časť financií smerovala aj do výroby nového lokálneho obsahu, ktorý bol a zostáva ťažiskom stratégie. Výsledkom je 37 Voyo Originálov, ktoré sa za uplynulé tri roky podarilo vydať. Práve množstvo a hlavne kvalita lokálneho obsahu vyniesla Voyo na pozíciu najsilnejšieho lokálneho SVOD poskytovateľa na väčšine zo šiestich trhov, kde CME pôsobí.

„Vzostup SVOD zmenil podobu mediálneho priemyslu. Diváci sú hladní po novom obsahu a vidíme, že tento trend stále rastie nielen na Slovensku, ale naprieč našimi trhmi. Verím, že za diváckym úspechom Voyo stojí to, že dokážeme reagovať na prebiehajúce zmeny v odvetví a investujeme na správnych miestach,“ hovorí zástupca generálneho riaditeľa CME Dušan Švalek.

Metóda Markovič: Hojer
Metóda Markovič: Hojer
Réžia: Pavel Soukup
Hrajú: Petr Lněnička, Petr Uhlík, Sarah Haváčová, Václav Neužil ml., Adam Mišík

Slovenské Voyo len v januári tohto roka uviedlo až dva Voyo Originály – dokumentárnu sériu Do neba a do pekla: Generácia Žilina a kriminálnu minisériu Metóda Markovič: Hojer. Česko-slovenská produkcia vytvorila sériu, ktorá zachytáva dolapenie jedného z najdesivejších vrahov normalizačného Československa legendou pražského prvého oddelenia, Jiřím Markovičom. Seriál sa okrem diváckej popularity teší aj oceneniu odbornej verejnosti. Medzinárodná porota festivalu Serial Killer mu ako prvému českému seriálu udelila cenu za najlepší seriál strednej a východnej Európy.

Do neba a do pekla: Generácia Žilina
Do neba a do pekla: Generácia Žilina
Réžia: Marek Prochác
Hrajú: Jozef Antošík, Jaroslav Hynek, Adrián Kaprálik, Kristián Bari, Matúš Rusnák

Ďalším nedávnym počinom z dielne Voyo Originálov je šesťdielny špionážny triler Extraktori. V uplynulých dňoch ho uviedli na prestížnom filmovom festivale Berlinale a do svojej ponuky ho zaradil medzinárodný distribútor seriálovej tvorby Keshet International. Ten patrí medzi vplyvných hráčov distribučného odvetvia a je tak veľmi pravdepodobné, že sa Extraktori dostanú k divákom ďaleko za hranice Slovenska či Česka, ale aj ďalších trhov, na ktorých CME pôsobí.

Extraktori
Extraktori
Réžia: Roman Kašparovský
Hrajú: Pavla Gajdošíková, Jakub Štáfek, Jan Révai, Gabriela Heclová, Ján Koleník