Presne 13. novembra 2023 odštartoval na obrazovkách streamovacej služby Voyo a televízií Markíza a Doma najväčší sociálny experiment s názvom Big Brother Česko & Slovensko. Šestnástka spolubývajúcich sa nasťahovala do domu v bulharskej Sofii, aby zažili najväčšie dobrodružstvo svojho života. Počas pobytu museli čeliť najrôznejším výzvam, ktoré im zadával samotný „Veľký brat.“

Big Brother Česko & Slovensko

Súťažiaci zažili množstvo drámy, zábavy či náročných misií, a to všetko pod drobnohľadom 58 kamier. Tí najvytrvalejší strávili v dome aj Vianoce a Nový rok. Ich počínanie mohli každý deň sledovať diváci v trojhodinovom popoludňajšom live streame na Voyo. Zostrihy toho najzaujímavejšieho, čo sa v dome odohralo, mohli diváci denne sledovať na Voyo a vo vysielaní TV Markíza. Spolubývajúci si každý týždeň spomedzi seba hlasovaním nominovali tých, ktorí by mali opustiť dom a rozhodujúce slovo mali vždy diváci a diváčky v mobilnej aplikácii, ktorí rozhodovali o tom, kto spomedzi nominovaných si bude musieť definitívne baliť kufre. Vyraďovacie priame prenosy vysielali každú sobotu Voyo a TV Doma.

V poslednom týždni zostalo v dome sedem spolubývajúcich a uplynulú stredu, tesne pred bránami finále, sa so šou rozlúčili Tarik Lukšija a Karolína Pištěková. Do absolútneho finále sa tak dostala pätica v zložení Barbara Hacsi, Katrin Slabá, Zoe Black, František Uvíra a Stanislav Liška. V dnešnom večernom poslednom priamom prenose (v sobotu, 13. januára 2024) vyhlásil moderátor šou Míra Hejda meno definitívneho víťaza šou Big Brother Česko & Slovensko. Diváci a diváčky hlasovaním rozhodli, že šek na rozprávkových 100 000 eur a titul víťaza napokon skončil v rukách Stanislava Lišku.

Stanislav Liška, víťaz šou Big Brother Česko & Slovensko

„Som v šoku ako nikdy v živote. Myslím si, že mi to docvakne až zajtra, ale je to neuveriteľné a som za to veľmi vďačný. Bude to veľká oslava,“ povedal Standa bezprostredne po tom, čo sa dozvedel, že vo veľkom finále veľmi tesne porazil Zoe. „Pomerne značná časť výhry určite pôjde na nejakú oslavu. Potom by mi veľmi urobila radosť rekonštrukcia bytu. Taktiež nejaká investícia určite, nejaké kryptomeny a niečo by som si určite nechal uložené, aby som mohol žiť ako sa mi chce, a tiež by som si kúpil nejaké pekné oblečenie,“ povedal v priebehu šou ohľadom svojich plánov s možnou výhrou.

„Standovi určite pomohla k výhre jeho bezprostrednosť a humor. Možno aj Ella, vďaka ktorej ukázal svoje ozajstné city. Že ho tak vykoľají tlak finále bolo aj pre mňa veľkým prekvapením. Svoju výhru dlho spracovával aj po skončení prenosu,“ zhodnotil moderátor šou Míra Hejda.

Fanúšikovia a fanúšičky reality šou ani po konci Big Brothera neostanú dlho bez svojho obľúbeného žánru, Voyo už čoskoro prinesie dobrodružný súboj v ďalšom ročníku najdrsnejšej súťaže Survivor Česko & Slovensko.

Voyo je streamovacia služba, ktorú na Slovensku prevádzkuje skupina Markíza. Koncom roka 2020 prešla kompletným vizuálnym aj obsahovým reštartom. Odvtedy zaznamenáva výrazný nárast počtu predplatiteľov, aktuálne je ich na Slovensku a v Česku už viac než 650 000. Voyo zároveň patrí ku kľúčovým projektom digitálnej transformácie mediálnej skupiny CME na všetkých trhoch, kde pôsobí. Okrem obľúbených televíznych programov v predstihu ponúka používateľom prístup ku knižnici plnej filmov a seriálov z lokálnej i zahraničnej produkcie, populárnym športovým prenosom, či ďalšiemu prémiovému obsahu. Neustále prináša nové vylepšenia a funkcionality, pričom každý rok plánuje rozvíjať aj tvorbu exkluzívnych titulov.