Legendárna hiphopová skupina Kontrafakt predviedla v septembri 2023 vo vypredanej pražskej O2 Aréne, kam chodia hrávať tie najslávnejšie mená hudobného sveta, strhujúcu hudobnú šou. Osmedesiatminútový dokument zo zákulisia a príprav veľkolepej oslavy výročia kapely pod názvom Kontrafakt NEW ERA: Cesta do O2 arény prináša pre fanúšikov exkluzívne Voyo.

Trio Ego, Rytmus a Anys v spolupráci s producentmi z Mafia Records priniesli počas tohtoročnej jesene svojim fanúšikom neopakovateľný zážitok. Septembrový koncert v Prahe bol nepochybne jednou z najväčších hudobných šou v dejinách O2 arény. Tvorcovia si dali záležať nielen na hudobnej, ale aj na vizuálnej stránke. Obrovská scéna šou siahala na ploche do polovice haly a výškou sa dostala až k samotnému stropu. Veľkolepú atmosféru dotvorila aj LED stena veľkosťou porovnateľná s osemposchodovým panelákom. Súčasťou šou sa stala aj veľká zemeguľa vznášajúca sa nad publikom a množstvo pyrotechniky. Strhujúce momenty príprav na toto veľkolepé hudobné a vizuálne divadlo prináša stremovacia služba Voyo.

„Neoddeliteľnou súčasťou žánrovej ponuky Voyo sa stali dokumentárne snímky mapujúce najrôznejšie hudobné smery, žánre a osobnosti. Našim divákom chceme prinášať dokumentárne pohľady na najvýraznejšie postavy svetovej aj česko-slovenskej hudobnej scény. Sme radi, že sa najnovším počinom, ktorý divákom na Voyo prinášame, stáva dokument mapujúci zákulisie nezabudnuteľného koncertu hudobného fenoménu menom Kontrafakt,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova.

Film podmanivo zachytáva prípravy, emócie a neuveriteľnú atmosféru koncertu, ktorý sa stal míľnikom v kariére Kontrafaktu. Celým dejom sprevádzajú samotní producenti koncertu Tomáš a David Snášelovci za Mafia Records a Patrik „Rytmus“ Vrbovský, Michal „Ego“ Straka a Ondrej „Anys“ Beňačka za Tvoj Tatko Records v rozhovoroch s moderátorom Randy Cøldom. Diváci sa môžu ponoriť do jedinečného sveta hudobného fenoménu, od samotného nápadu na O2 arénu, až po okamihy na pódiu. Fanúšikovia sa dozvedia viac o tvorbe koncertu, technických výzvach a prekonávaní prekážok a osobných nezhôd pri príprave na tak masívnu akciu. Exkluzívny pohľad do zákulisia odhaľuje zázemie koncertu a osobné momenty umelcov.

Kultová slovenská hiphopová skupina Kontrafakt vznikla v roku 2001. Na svojom konte má stovky odohraných koncertov po celom svete a päť albumov. Po niekoľkoročnej koncertnej odmlke sa legendárna trojica vrátila a predviedla jednu z najväčších hudobných šou v dejinách pražskej O2 Arény. Dokument, ktorý zachytáva prípravy na túto veľkolepú šou Kontrafakt NEW ERA: Cesta do O2 arény nájdu fanúšikovia už teraz iba na Voyo.

Kontrafakt NEW ERA: Cesta do O2 arény
Kontrafakt NEW ERA: Cesta do O2 arény
Réžia: Jakub Augustinský
Hrajú: Patrik "Rytmus" Vrbovský, Michal "Ego" Straka, David Snášel, Tomáš Snášel, Ondrej Beňačka