Najväčší dar

Thierry (Jacques Gamblin) si prezerá staršie rodinné fotografie a je presvedčený, že to najlepšie už má za sebou. Keď mu jeho manželka, Claire (Pascale Arbillot), oznámi, že ho opúšťa, zničený sa rozhodne vziať svoju rodinu do Grécka, kde pred 20-timi rokmi strávili svoje najlepšie rodinné prázdniny. Oficiálne chce stráviť posledný týždeň s deťmi, kým ohlásia rozchod. Neoficiálne dúfa, že získa späť svoju manželku. No pri pokuse obnoviť ich iskru by sa mohla popáliť celá rodina.

Najväčší dar
Najväčší dar
Réžia: Daria Hrubá, Marta Santovjáková Gerlíková
Hrajú: Boleslav Polívka, Anna Polívková, Chantal Poullain, Sabina Rojková, Radek Melša

Terapia láskou

Učiteľ dejepisu Pat Solatano (Bradley Cooper) prekonal ťažkú psychickú krízu, počas ktorej prišiel o všetko - stratil dom, prácu aj manželku. Jediné, čo získal, bolo osem mesiacov strávených v psychiatrickej liečebni. Pat sa vracia k svojim rodičom, ktorí sa mu zo všetkých síl snažia pomôcť postaviť sa na vlastné nohy. Pat je odhodlaný zásadne zmeniť svoj život, premôcť nezvládnuteľné návaly hnevu, myslieť pozitívne a predovšetkým znovu získať svoju manželku Nikki (Brea Bee), a to aj napriek dramatickým udalostiam, ktoré predchádzali ich rozchodu. Jedného dňa však Pat na večeri u priateľov stretne atraktívnu Tiffany (Jennifer Lawrence), záhadné, nevyspytateľné a depresívne dievča, ktoré má kopu vlastných problémov. Od tejto chvíle sa mu život začne komplikovať ešte väčšmi. Tiffany ponúkne Patovi dohodu - ona mu pomôže zblížiť sa znova s manželkou a on jej na oplátku pomôže vyriešiť dôležitý problém - zháňa totiž partnera na tanečnú súťaž. Ani jeden z nich netuší, že vďaka tomuto spojenectvu sa medzi nimi vytvára nečakané puto a obaja zisťujú, že spoločne strávený čas ich napĺňa dokonalým šťastím.

Terapia láskou
Terapia láskou
Réžia: David O. Russell
Hrajú: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Anupam Kher

Anna

Očarujúca Anna (Sasha Luss) kedysi predávala v Rusku na trhu matriošky a teraz pracuje ako topmodelka v Paríži - teda aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. V skutočnosti je chladnokrvnou a mimoriadne nebezpečnou tajnou agentku, ktorá má vďaka tvrdému výcviku schopnosť vyviaznuť živá z akejkoľvek prestrelky či súboja. Nikto však netuší, že Anna okrem pokynov vedenia sleduje aj svoj vlastný plán, vďaka čomu sa zrazu ocitne v strete záujmov dvoch svetových veľmocí. Pohybuje sa stále na tenšom a tenšom ľade – medzi špinavou ulicou a nablýskanými prehliadkovými mólami, medzi KGB a CIA, medzi dvoma milencami na opačnej strane barikády aj medzi lojalitou k svojim mentorom a túžbou splniť si vlastné sny. Dokáže nakoniec uniknúť?

Anna
Anna
akčný | thriller | Z Európy | Francúzsko / USA |
Réžia: Luc Besson
Hrajú: Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy, Lera Abova

Ranč pre dvoch

Samantha Walkerová je majiteľkou ranča v Bighorne v Montane, ktorý jej rodina vlastní už niekoľko generácií. Nanešťastie ho zdedila po svojom otcovi, ktorý bol veľmi zadlžený. Ranč s rozlohou 2 500 akrov, nádherným výhľadom a trojmesačným meškaním hypotéky zaujal newyorskú rodinnú firmu Belmont Corporation, ktorá sa chystá spojiť s veľkou spoločnosťou Global Enterprises: chce ho prevziať a vybudovať turistické stredisko. Richard Belmont, mladý generálny riaditeľ spoločnosti Belmont Corp, je presvedčený, že dokáže presvedčiť majiteľa, aby ranč predal. Osobne cestuje do Montany a pristáva so svojou helikoptérou v Bighorne práve v deň, keď sa kvôli opravám zatvorí pristávacia dráha na letisku Field Airport, čím si medzi miestnymi obyvateľmi vyslúži prezývku "pilot v núdzi". Sam zváži všetky svoje možnosti a súhlasí, že sa s Belmondom stretne a zváži jeho ponuku. Ona sáma má však ambicióznejší plán.

Ranč pre dvoch
Ranč pre dvoch
romantický | Kanada |
Réžia: David Winning
Hrajú: Erin Krakow, Ryan Paevey, Sarah Strange, Lucie Guest, Ava Grace Cooper

30: Príbeh ligy

Rok 1993. Zablatené trávniky, tribúny plné stojacich divákov. Časy, keď vietor vháňal do tváre futbalistom do vlasov jadierka, dresy boli o niekoľko čísel väčšie ako ich nositelia. Hráči bývali v útrobách tribún štadiónov a tréneri na lavičkách nepúšťali z ruky cigaretu. Redaktori utekali s kamerami za futbalistami v sekunde ich striedania. Tituly sa oslavovali po členky v šampanskom a na harleyoch po mestách, s trofejami nad hlavou. Formovali sa rivality, charaktery, upevňovala sa oddanosť ku svojmu klubu – a nič z toho nechýba ani o 30 rokov neskôr. Futbal je zakódovaný v našej DNA. Je oveľa viac ako len 22 ľudí na trávniku a zopár gólov. Je súčasťou našej identity, naším zrkadlom. Za tri dekády sa vyformovala slovenská liga – liga, ktorá nás vie nahnevať, pre ktorú vieme tresnúť dverami, rozhádať sa s priateľmi, pre ktorú sa vieme modliť, smiať, plakať od šťastia. Jednoducho, naša liga. A toto je jej filmový príbeh.