Bláznivá dovolenka v Grécku

Thierry (Jacques Gamblin) si prezerá staršie rodinné fotografie a je presvedčený, že to najlepšie už má za sebou. Keď mu jeho manželka, Claire (Pascale Arbillot), oznámi, že ho opúšťa, zničený sa rozhodne vziať svoju rodinu do Grécka, kde pred 20-timi rokmi strávili svoje najlepšie rodinné prázdniny. Oficiálne chce stráviť posledný týždeň s deťmi, kým ohlásia rozchod. Neoficiálne dúfa, že získa späť svoju manželku. No pri pokuse obnoviť ich iskru by sa mohla popáliť celá rodina.

Bláznivá dovolenka v Grécku
Bláznivá dovolenka v Grécku
komédia | Z Európy | Francúzsko |
Réžia: François Uzan
Hrajú: Jacques Gamblin, Pascale Arbillot, Manos Gavras, Agnès Hurstel, Pablo Pauly

​​

Čo s láskou?

V roku 1984 boli Amanda (Michelle Monaghanová) a Dawson (James Marsden) spolužiakmi na strednej škole. Pochádzali z odlišných sociálnych pomerov, no aj napriek tomu medzi nimi vznikla osudová láska. Meštiacka spoločnosť im ju však nedopriala. Sklamaná Amanda odišla študovať na vysokú školu a Dawsona zavreli do väzenia. Nevideli sa celé štvrťstoročie, až kým sa nestretli na pohrebe spoločného priateľa Tucka. Dawson žije sám, pracuje na ropných plošinách v mori a tajne podporuje rodinu, ktorú nechtiac pripravil o otca. Amanda je vydatá, matka dvoch detí, ale jej vzťah s manželom alkoholikom, poznačený smrťou malej dcérky, stroskotal. Príležitosť zmeniť doterajší život je na dosah ruky... Ale je to ešte možné? Dá sa prepísať minulosť? A je láska naozaj to najcennejšie, čo môže človek darovať?

Čo s láskou?
Čo s láskou?
dráma | romantický | USA |
Réžia: Michael Hoffman
Hrajú: James Marsden, Michelle Monaghan, Liana Liberato, Luke Bracey, Schuyler Fisk

Najlepšia profesorka

Lina (Jana Marinová), bývalá profesionálna tanečnica a učiteľka s malými skúsenosťami, je vymenovaná za zastupujúcu triednu profesorku v elitnej škole. Obklopená kolegiálnou nedôverou a nepoddajnými študentmi rýchlo pochopí, že štandardné metódy práce nebudú účinné...

Najlepšia profesorka
Najlepšia profesorka
komédia | Z Európy | Bulharsko |
Réžia: Georgi Kostov
Hrajú: Yana Marinova, Bashar Rahal, Stanislav Ianevski, Daria Simeonova, Nikolai Sotirov

Zakladateľ

Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35 000 pobočiek po celom svete.

Zakladateľ
Zakladateľ
Réžia: John Lee Hancock
Hrajú: Michael Keaton, Laura Dern, Linda Cardellini, Nick Offerman, Patrick Wilson

Premlčané

Šokujúce živé vysielanie, ktoré v okamihu zmení životy niekoľkých nevinných ľudí. Radek (Karel Roden) sa po takmer dvadsiatich rokoch nečakane vracia do svojho rodného mesta, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal so svojou minulosťou. V pátraní po neznámej žene mu pomáha Eva (Barbora Bočková), ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šouChcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané?

Premlčané
Premlčané
Réžia: Robert Sedláček
Hrajú: Karel Roden, Barbora Bočková, Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina