V budove Mestského súdu v Prahe sa uplynulý víkend začalo natáčanie záverečnej 3. série úspešnej životopisnej minisérie Iveta s podtitulom „Navždy tvá“, ktorá vzniká pod značkou Voyo Originál. V jej úvode sa tvorcovia, na čele s režisérom a scenáristom Michalom Samirom, zamerali na priebeh súdneho sporu medzi právnikmi Ladislava Štaidla a Ivety Bartošovej o opatrovníctvo ich syna Artura. Ivetu pre Voyo natáča produkčná spoločnosť Barletta Productions na čele s producentmi Majou Hamplovou a Matějom Chlupáčkom. Kreatívnym producentom Voyo je Matěj Podzimek.

„Streamovacia služba Voyo prináša svojim predplatiteľom čoraz širšiu a pestrejšiu ponuku exkluzívnych titulov pôvodnej tvorby. Iveta patrí medzi doposiaľ najúspešnejšie Voyo Originály, pričom ide naozaj o výnimočné dielo tej najvyššej produkčnej kvality. V záverečných častiach sa tak uzavrie pozoruhodný životný príbeh jednej z najobľúbenejších československých speváckych hviezd, ktorej hity sú večné,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova.

Trinásť rokov po odchode od Ladislava Štaidla sa Ivetin život a kariéra zmenili na nepoznanie: alkohol, antidepresíva a každodenný záujem bulvárnych médií jej berú nádej. Vypredané haly a úspešné albumy sa zdajú byť minulosťou, ale Iveta sa nemieni vzdať. Je presvedčená, že pravá láska na ňu stále čaká. A predovšetkým, má vedľa seba toho, kto ju nikdy neopustí – svojho dospievajúceho syna Artura.

„Vždy som si myslel, že zo všetkých sérií Ivety budú scenáre a príprava tej tretej zďaleka najjednoduchšie. Za toto obdobie je všetko možné ľahko vyhľadať, je tu nepreberné množstvo videí, rozhovorov a záznamov. Ale opak bol pravdou. Dotýkame sa totiž toho najkrehkejšieho a najkomplikovanejšieho obdobia, akým si človek môže prejsť. Navyše, väčšina verejnosti má jasne stanovené, kto je v tomto príbehu kladný, kto záporný hrdina a kto je za čo zodpovedný,“ hovorí režisér a scenárista Ivety Michal Samir a dodáva: „Tak ako je v celej minisérii zvykom, aj tentoraz prinášame iný uhol pohľadu. Taký, ktorý mnohým ľuďom nemusí vyhovovať, pretože neodráža to, o čom sú z médií pevne presvedčení. Nehľadiac na to, že ‚problémy s alkoholom', ako sa u nás často nazýva alkoholizmus, je téma, ktorá sa dotýka priamo alebo aspoň prostredníctvom niekoho blízkeho prakticky každého z nás.“

V hlavnej úlohe minisérie sa opäť objaví Anna Fialová, ktorá tak so svojím predobrazom prejde celkovo viac ako tri dekády života. K Fialovej sa v tretej sérii pridajú David Prachař ako Ivetin partner a majiteľ bezpečnostnej agentúry Josef Rychtář, Richard Krajčo ako Ivetin oddaný fanúšik Zdeněk Macura a Filip Rajmont ako niekdajší kráľ bulvárnych médií Pavel Novotný so svojou podriadenou, novinárkou a zároveň Ivetinou kamarátkou Gabi v podaní Zuzany Zlatohlávkovej. Jana Stryková si zahrá Gabinu hlavnú rivalku, bulvárnu novinárku Simonu, a Alena Mihulová si zopakuje úlohu Ivetinej matky Svatavy Bartošovej. 

Ako náročné bolo tentoraz obsadzovanie jednotlivých rolí prezrádza producentka Barletta Productions a kastingová režisérka Maja Hamplová: „Už tretí raz a stále ako prvýkrát. Kasting tretej série seriálu Iveta priniesol ďalšie výzvy. Rovnako, ako v predchádzajúcich sériách, bolo naozaj náročné nájsť správneho predstaviteľa pre rolu Ladislava Štaidla, tu sa táto neľahká úloha zopakovala hneď dvakrát – nájsť predstaviteľov pre postavy Zdeňka Macuru a Jozefa Rychtářa. Myslím si, že Richard Krajčo a David Prachař sa vďaka svojmu hereckému talentu postarajú o to, aby sme skutočné osoby nezobrazovali ako karikatúry. Veľmi sa na to teším. Novinársku partiu doplní Filip Rajmont v úlohe Pavla Novotného, za mňa takmer na nerozoznanie od skutočnej predlohy.“

„Každá z jednotlivých sérií Ivety má svoj vlastný vizuálny štýl, každý odráža estetiku aj tempo doby, v ktorej sa odohráva. A keďže je známe, že doba sa zrýchľuje, posledná séria zachytáva hektické obdobie, keď do nášho života naplno vstúpili digitálne technológie a všetko sme mohli získať okamžite a online. Veci, zážitky... a osudy živého človeka,“ dodáva kreatívny producent Voyo Matěj Podzimek.

Iveta
Iveta
Réžia: Michal Samir
Hrajú: Anna Fialová, Vojtěch Vodochodský, Eliška Křenková, Igor Chmela, Alena Mihulová